Event #15: €550 Colossus No-Limit Hold'em
Tage:
Country
Turn on browser cookies to enable player favorite feature.

Favorite Players

FAV Rang # Spieler Land Chips Fortschritt

Full Players List

FAV Rang # Spieler Land Chips Fortschritt
1
Colin Grunow Germany
Colin Grunow
Germany 431,000 71,000
2
Giorgiy Skhulukhiya Georgia
Giorgiy Skhulukhiya
Georgia 317,000 -13,000
3
Roberto Carrillo Spain
Roberto Carrillo
Spain 300,000 -5,000
4
Eran Cohen Israel
Eran Cohen
Israel 261,000 -59,000
5
[Removed:174]
[Removed:174]
240,000 22,000
6
Manfred Hammer Germany
Manfred Hammer
Germany 224,000 59,000
7
Antonio Turrisi Italy
Antonio Turrisi
Italy 210,000 53,000
8
Jian Yang China
Jian Yang
China 202,000 22,000
9
Alireza Panahandeh Germany
Alireza Panahandeh
Germany 174,000 -16,000
10
Yaakov Saraf Israel
Yaakov Saraf
Israel 166,000 16,000
11
Vasile Strugari Romania
Vasile Strugari
Romania 166,000 23,000
12
Yossi Eluz Israel
Yossi Eluz
Israel 163,000 18,000
13
Chris Ferguson United States
Chris Ferguson
United States 137,000 81,000
14
Lars Peczan Germany
Lars Peczan
Germany 129,000 100,000
15
Erik Cajelais Canada
Erik Cajelais
Canada 115,000 7,000
16
Tung Ho Kim Switzerland
Tung Ho Kim
Switzerland 101,000 -74,000
17
Catalin Diac Romania
Catalin Diac
Romania Ausgeschieden
18
John D'Silva United States
John D'Silva
United States Ausgeschieden
19
Jan Joergensen Denmark
Jan Joergensen
Denmark Ausgeschieden
20
Vladimir Peck United States
Vladimir Peck
United States Ausgeschieden
21
Martin Kabrhel Czechia
Martin Kabrhel
Czechia Ausgeschieden
22
Leo Tames Netherlands
Leo Tames
Netherlands Ausgeschieden
23
Dor Sharon Israel
Dor Sharon
Israel Ausgeschieden
24
Robert Campbell Australia
Robert Campbell
Australia Ausgeschieden
25
[Removed:335]
[Removed:335]
Ausgeschieden
26
Koren Dahan Israel
Koren Dahan
Israel Ausgeschieden
27
Alexander Koaether
Alexander Koaether
Ausgeschieden
28
Michael Bareither Germany
Michael Bareither
Germany Ausgeschieden
29
Simon Taberham United Kingdom
Simon Taberham
United Kingdom Ausgeschieden
30
Michal Mrakes Czechia
Michal Mrakes
Czechia Ausgeschieden
31
Balazs Bistei Hungary
Balazs Bistei
Hungary Ausgeschieden
32
Mohammad Mahmoodi Germany
Mohammad Mahmoodi
Germany Ausgeschieden
33
Ondrej Lon Czechia
Ondrej Lon
Czechia Ausgeschieden
34
Peter Ralbovsky Slovakia
Peter Ralbovsky
Slovakia Ausgeschieden
35
Darren Delahunty United Kingdom
Darren Delahunty
United Kingdom Ausgeschieden
36
Malik Nouri France
Malik Nouri
France Ausgeschieden
37
Sergio Ruiz United States
Sergio Ruiz
United States Ausgeschieden
38
Pierre Neuville Belgium
Pierre Neuville
Belgium Ausgeschieden
39
Anthony Ribeiro Brazil
Anthony Ribeiro
Brazil Ausgeschieden
40
Yake Wu China
Yake Wu
China Ausgeschieden
41
David Kurbel Hungary
David Kurbel
Hungary Ausgeschieden
42
Konstantin Kirianov Russian Federation
Konstantin Kirianov
Russian Federation Ausgeschieden
43
Emanuele de Lemmi Italy
Emanuele de Lemmi
Italy Ausgeschieden
44
Diana Volcovschi Portugal
Diana Volcovschi
Portugal Ausgeschieden
45
Francesco Amatulli Italy
Francesco Amatulli
Italy Ausgeschieden
46
Andrea Ricci Italy
Andrea Ricci
Italy Ausgeschieden
47
Tim Wasser Netherlands
Tim Wasser
Netherlands Ausgeschieden
48
Daniel Negreanu Canada
Daniel Negreanu
GGPoker Ambassador
Canada Ausgeschieden
49
Yan Li China
Yan Li
China Ausgeschieden
50
Franz Haid Germany
Franz Haid
Germany Ausgeschieden
51
Ilija Pendej North Macedonia
Ilija Pendej
North Macedonia Ausgeschieden
52
Giuseppe Di Presa Italy
Giuseppe Di Presa
Italy Ausgeschieden
53
Jaroslav Jira Czechia
Jaroslav Jira
Czechia Ausgeschieden
54
Alon Dor Israel
Alon Dor
Israel Ausgeschieden
55
Jiri Lesner Czechia
Jiri Lesner
Czechia Ausgeschieden
56
Georgios Vrakas Greece
Georgios Vrakas
Greece Ausgeschieden
57
Francesco Delfoco Italy
Francesco Delfoco
Italy Ausgeschieden
58
Georges Sultanem Lebanon
Georges Sultanem
Lebanon Ausgeschieden
59
Rico Kaseroni Germany
Rico Kaseroni
Germany Ausgeschieden
60
Alexander Koether Åland Islands
Alexander Koether
Åland Islands Ausgeschieden
61
Kristoffer Rasmussen Denmark
Kristoffer Rasmussen
Denmark Ausgeschieden
62
Eshed Hadaya Israel
Eshed Hadaya
Israel Ausgeschieden
63
Jens Klitnern Germany
Jens Klitnern
Germany Ausgeschieden
64
Benny Hiter Israel
Benny Hiter
Israel Ausgeschieden
65
Michael Hoermann Germany
Michael Hoermann
Germany Ausgeschieden
66
Mick Heder Denmark
Mick Heder
Denmark Ausgeschieden
67
Yannick Jobin Switzerland
Yannick Jobin
Switzerland Ausgeschieden
68
Yaron Ben Avi Israel
Yaron Ben Avi
Israel Ausgeschieden
69
Refael Dahan Israel
Refael Dahan
Israel Ausgeschieden
70
William Kassouf United Kingdom
William Kassouf
United Kingdom Ausgeschieden
71
Jeremy Hyman United States
Jeremy Hyman
United States Ausgeschieden
72
Oleg Pavlyuchuk Latvia
Oleg Pavlyuchuk
Latvia Ausgeschieden
73
Petar Staletovic Switzerland
Petar Staletovic
Switzerland Ausgeschieden
74
Anson Tsang Hong Kong
Anson Tsang
Hong Kong Ausgeschieden
75
Shaun Deeb United States
Shaun Deeb
United States Ausgeschieden
76
Frederic Marechal France
Frederic Marechal
France Ausgeschieden
77
Daniel Dinulescu Romania
Daniel Dinulescu
Romania Ausgeschieden
78
Mike Fisher Germany
Mike Fisher
Germany Ausgeschieden
79
Petru Papuc Romania
Petru Papuc
Romania Ausgeschieden
80
Bjoern Bouwmans Netherlands
Bjoern Bouwmans
Netherlands Ausgeschieden
81
Sebastian Reiter Austria
Sebastian Reiter
Austria Ausgeschieden
82
Christophe Panetti Switzerland
Christophe Panetti
Switzerland Ausgeschieden
83
Stephan Kribben Germany
Stephan Kribben
Germany Ausgeschieden
84
Stepan Student
Stepan Student
Ausgeschieden
85
Siarhei Chudapal Belarus
Siarhei Chudapal
Belarus Ausgeschieden
86
Ben Gur Israel
Ben Gur
Israel Ausgeschieden
87
Ion Naicu Romania
Ion Naicu
Romania Ausgeschieden
88
Eli Molina Israel
Eli Molina
Israel Ausgeschieden
89
Ali Hassan Saint Kitts and Nevis
Ali Hassan
Saint Kitts and Nevis Ausgeschieden
90
Walter Treccarichi Italy
Walter Treccarichi
Italy Ausgeschieden
91
Kristof Lenart Hungary
Kristof Lenart
Hungary Ausgeschieden
92
Cristian David Romania
Cristian David
Romania Ausgeschieden
93
Karl-Theodor Schoepf Germany
Karl-Theodor Schoepf
Germany Ausgeschieden
94
Zeev Bilson Israel
Zeev Bilson
Israel Ausgeschieden
95
Ilija Pendev North Macedonia
Ilija Pendev
North Macedonia Ausgeschieden
96
Viktor Blom Sweden
Viktor Blom
Sweden Ausgeschieden
97
Meir Avigal Israel
Meir Avigal
Israel Ausgeschieden