Event #15: €550 Colossus No-Limit Hold'em
Tage:
Country
Turn on browser cookies to enable player favorite feature.

Favorite Players

FAV Rang # Spieler Land Chips Fortschritt

Full Players List

FAV Rang # Spieler Land Chips Fortschritt
1
Zhong Chen Netherlands
Zhong Chen
Netherlands 587,000 -3,000
2
Yusuf Azaroglu Germany
Yusuf Azaroglu
Germany 352,000 -18,000
3
Alessandro Laubinger Germany
Alessandro Laubinger
GGPoker Qualifier
Germany 351,000 314,500
4
Aleksandr Merzhvinskii Russian Federation
Aleksandr Merzhvinskii
Russian Federation 317,000 67,000
5
Eyal Bensimhon Israel
Eyal Bensimhon
Israel 265,000 -125,000
6
Alessio Casiraghi Italy
Alessio Casiraghi
Italy 265,000 185,000
7
Roland Israelashvili United States
Roland Israelashvili
United States 252,000 95,000
8
Thomas Schulze Germany
Thomas Schulze
Germany 238,000 128,000
9
Mark Ioli United States
Mark Ioli
United States 219,000 -1,000
10
Oldrich Chyle Czechia
Oldrich Chyle
Czechia 155,000 12,000
11
Robert Wirth Germany
Robert Wirth
Germany 153,000 42,000
12
Jakub Rampas Czechia
Jakub Rampas
Czechia 135,000 -35,000
13
Ernestas Lisauskas Lithuania
Ernestas Lisauskas
Lithuania 107,000 -18,000
14
Maximilian Eck Germany
Maximilian Eck
Germany 101,000 31,000
15
Christian Kindl Germany
Christian Kindl
Germany 81,000 8,000
16
Aliaksandr Shylko Belarus
Aliaksandr Shylko
Belarus Ausgeschieden
17
Hongbin Guo China
Hongbin Guo
China Ausgeschieden
18
Ion Naicu Romania
Ion Naicu
Romania Ausgeschieden
19
Michael Strauch Germany
Michael Strauch
Germany Ausgeschieden
20
Viktor Blom Sweden
Viktor Blom
Sweden Ausgeschieden
21
Rinat Tulepbergenov Kazakhstan
Rinat Tulepbergenov
Kazakhstan Ausgeschieden
22
Franz Haid Germany
Franz Haid
Germany Ausgeschieden
23
Remus Ciubotaru Germany
Remus Ciubotaru
Germany Ausgeschieden
24
Diana Volcovschi Portugal
Diana Volcovschi
Portugal Ausgeschieden
25
Alexandre Viard France
Alexandre Viard
France Ausgeschieden
26
Henning Wendlandt Germany
Henning Wendlandt
Germany Ausgeschieden
27
Ahmad Achegsei Germany
Ahmad Achegsei
Germany Ausgeschieden
28
Yi He Austria
Yi He
Austria Ausgeschieden
29
Konstantin Kirianov Russian Federation
Konstantin Kirianov
Russian Federation Ausgeschieden
30
Roman Sahin Switzerland
Roman Sahin
Switzerland Ausgeschieden
31
Peter Ralbovsky Slovakia
Peter Ralbovsky
Slovakia Ausgeschieden
32
Aidan Hynes Ireland
Aidan Hynes
Ireland Ausgeschieden
33
Peter Kissel Germany
Peter Kissel
Germany Ausgeschieden
34
Ben Gur Israel
Ben Gur
Israel Ausgeschieden
35
Roberto Carrillo Spain
Roberto Carrillo
Spain Ausgeschieden
36
Frederic Marechal France
Frederic Marechal
France Ausgeschieden
37
Pierre Neuville Belgium
Pierre Neuville
Belgium Ausgeschieden
38
Alireza Panahandeh Germany
Alireza Panahandeh
Germany Ausgeschieden
39
William Kassouf United Kingdom
William Kassouf
United Kingdom Ausgeschieden
40
Michal Safar Czechia
Michal Safar
Czechia Ausgeschieden
41
Ghattas Kortas Sweden
Ghattas Kortas
Sweden Ausgeschieden
42
Klaus Haben Germany
Klaus Haben
Germany Ausgeschieden
43
Giorgiy Skhulukhiya Georgia
Giorgiy Skhulukhiya
Georgia Ausgeschieden
44
Arin Mohamad Germany
Arin Mohamad
Germany Ausgeschieden
45
Shaun Deeb United States
Shaun Deeb
United States Ausgeschieden
46
Darkhan Rakhymzhanov Kazakhstan
Darkhan Rakhymzhanov
Kazakhstan Ausgeschieden
47
Eli Molina Israel
Eli Molina
Israel Ausgeschieden
48
Robert Campbell Australia
Robert Campbell
Australia Ausgeschieden
49
Jian Yang China
Jian Yang
China Ausgeschieden
50
Koren Dahan Israel
Koren Dahan
Israel Ausgeschieden
51
Petr Vana Czechia
Petr Vana
Czechia Ausgeschieden
52
Gilles Silbernagel France
Gilles Silbernagel
France Ausgeschieden
53
Harald Casagrande Austria
Harald Casagrande
Austria Ausgeschieden
54
Aleksandr Velichko Russian Federation
Aleksandr Velichko
Russian Federation Ausgeschieden
55
Milenko Jokanovic Serbia
Milenko Jokanovic
Serbia Ausgeschieden
56
Ali Ponel Iran (Islamic Republic of)
Ali Ponel
Iran (Islamic Republic of) Ausgeschieden
57
Armando Gentile Italy
Armando Gentile
Italy Ausgeschieden
58
Thomas Theurer Germany
Thomas Theurer
Germany Ausgeschieden
59
Yaron Ben Avi Israel
Yaron Ben Avi
Israel Ausgeschieden
60
Refael Dahan Israel
Refael Dahan
Israel Ausgeschieden
61
Thomas Schauff Germany
Thomas Schauff
Germany Ausgeschieden
62
Eirimas Livonas Lithuania
Eirimas Livonas
Lithuania Ausgeschieden
63
Chris Ferguson United States
Chris Ferguson
United States Ausgeschieden
64
Alain Riss France
Alain Riss
France Ausgeschieden
65
Mohammad Mahmoodi Germany
Mohammad Mahmoodi
Germany Ausgeschieden
66
Yan Li China
Yan Li
China Ausgeschieden
67
Daniel Negreanu Canada
Daniel Negreanu
GGPoker Ambassador
Canada Ausgeschieden
68
Marc Schneider Germany
Marc Schneider
Germany Ausgeschieden
69
Ersin Sancak Austria
Ersin Sancak
Austria Ausgeschieden
70
Marco Di Persio Italy
Marco Di Persio
Italy Ausgeschieden
71
Anson Tsang Hong Kong
Anson Tsang
Hong Kong Ausgeschieden
72
Siarhei Chudapal Belarus
Siarhei Chudapal
Belarus Ausgeschieden
73
Yoram Ohana Israel
Yoram Ohana
Israel Ausgeschieden
74
Vladimir Peck United States
Vladimir Peck
United States Ausgeschieden
75
Rene Bachmann Germany
Rene Bachmann
Germany Ausgeschieden
76
Peter Jesko Slovakia
Peter Jesko
Slovakia Ausgeschieden
77
Jeremy Hyman United States
Jeremy Hyman
United States Ausgeschieden
78
Andrea Ricci Italy
Andrea Ricci
Italy Ausgeschieden
79
Sebastien Bidinger France
Sebastien Bidinger
France Ausgeschieden
80
Joe Quinn Ireland
Joe Quinn
Ireland Ausgeschieden
81
Heinz Traut Germany
Heinz Traut
Germany Ausgeschieden
82
Oleg Pavlyuchuk Latvia
Oleg Pavlyuchuk
Latvia Ausgeschieden
83
Quan Zhou China
Quan Zhou
China Ausgeschieden
84
Milenko Jovanovic Serbia
Milenko Jovanovic
Serbia Ausgeschieden
85
Jan Joergensen Denmark
Jan Joergensen
Denmark Ausgeschieden
86
Martin Frasko Czechia
Martin Frasko
Czechia Ausgeschieden
87
Tim Wasser Netherlands
Tim Wasser
Netherlands Ausgeschieden
88
Michael Bareither Germany
Michael Bareither
Germany Ausgeschieden
89
Petra Marth Germany
Petra Marth
Germany Ausgeschieden
90
Antonio Turrisi Italy
Antonio Turrisi
Italy Ausgeschieden
91
Francesco Amatulli Italy
Francesco Amatulli
Italy Ausgeschieden
92
Michiel Ros Netherlands
Michiel Ros
Netherlands Ausgeschieden
93
Ondrej Houra Czechia
Ondrej Houra
Czechia Ausgeschieden